Abeillé, Jack - Patinage à roulette, rolschaatsen
Abeillé, Jack
Gewassen tekening met waterverf, kleurkrijt en dekwit op velijnpapier door Jack Abeillé (1873 Varenne-Saint-Hilaire), getiteld “Salade de Saison / Le sport de la mode: Voulez-vous ruiker (?) mademoiselle?” Gesigneerd en gedateerd (19)09 rechtonder. Formaat ca. 32,5 x 24 cm.
Deze tekening komt uit de verzameling van Charlotte von Prybram-Gladona.
Charlotte, habituée van de Beau Monde, werd in 1910 geboren te München en trouwde op vierentwintigjarige leeftijd met de Weense edelman Albin von Prybram-Gladona. De echtelieden ontmoetten elkaar tijdens de danslessen die Albin, twintig jaar ouder dan Charlotte, nam om fit te blijven (!). Zijn familie onderhield nauwe banden met Einstein, Schweitzer, Rilke en Thomas Mann, terwijl hij Johannes Brahms kende als ‘Onkel Jo’.
Toen Charlotte en Albin vlak voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog verhuisden naar Parijs, verkochten zij noodgedwongen het leeuwendeel van hun meubelcollectie. Dat stelde hen echter wel in staat zich over te geven aan hun passie voor tekeningen, die beduidend minder plaats innamen. Het echtpaar keerde in 1969 terug naar Oostenrijk en vestigde zich in Salzburg. Albin overleed vijf jaar later, terwijl Charlotte er de hoge leeftijd van 92 bereikte.
Prijs: €750,- (incl. lijst, BTW margeregeling)